מאמרים>> הדלק חוסל, הפטנט בוטל והכסף אזל

הדלק חוסל, הפטנט בוטל והכסף אזל

מצגת משקיעים בחברת סטארט-אפ ומשמעותה המשפטית
קוראי טור זה כבר נחשפו לסיפורי הרפתקאות עסקיות – כגון רכישות בסיכון גבוה, שותפויות למיניהן, מיזמים שאפתניים ועסקים ספקולטיביים – שסופן תביעות בבית משפט. פסק דין מעניין שניתן השנה לא רק שנמנע מלהטיל אחריות של חוכמה בדיעבד על השקעות שכשלו ושותפויות שנגמרו בהפסד, אלא עוד הרחיק לכת מכך. תא (מחוזי ב”ש) 22671-11-16 אלכסנדר קונדין נ’ מאיר עזרא, ניתן ביום 11.3.21, מפי כב’ השופטת גאולה לוין. פסק הדין קובע בפה מלא כי מצגים אופטימיים, ורודים, אפילו מופרזים – לא ייחשבו כמצגי שווא, שכן אופטימיות היא טבעו של יזם, בייחוד אם הוא מאמין בסיכויי הצלחתו של המיזם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם

 • אין חוכמה כחוכמה בדיעבד

  פרופסור לתנ”ך, רופא ועורך פטנטים הופכים לשותפים בחברה סטארט-אפ בתחום הביו-טכנולוגיה. התחלה של בדיחה? לא! זהו מקרה אמיתי שנדון לאחרונה…

  קרא עוד >>
 • מה מסתתר מאחורי ההבטחות לנכס נדל”ן “יפהפה” ו-“תשואה דו- ספרתית” בארה”ב?

  הרצון להבטיח את העתיד, גרם לאלפי ישראלים להשקיע בנכסי נדל”ן בארה”ב ולהישאר מרוששים. מתברר שחלומות לחוד ומציאות לחוד- מה קרה…

  קרא עוד >>
 • אחרי המבול? חובת ההגינות של בעל שליטה במכירת חברה

  מאמר על פסק דין שהיכה גלים וממשיך להסעיר את העוסקים בדיני חברות ובמשפט מסחרי- בפעם הראשונה בית המשפט העליון קובע…

  קרא עוד >>

מוזמנים ליצור עימנו קשר

תפישת עולמי המקצועית מושתתת על ראיה ארוכת טווח, בבחינת “סוף מעשה במחשבה תחילה”. אין תיק דומה למשנהו, כל אחד הוא עולם ומלואו- ואני לא שוכח זאת לרגע.

שילוב של עומק משפטי ויצירתיות עם הסתכלות רחבה ומתמדת “מבלי להוריד את העיניים מהמטרה”, הם שמעניקים ללקוחותי יתרון “בלתי הוגן” על פני יריביהם.

ליצירת קשר